Ohaj na dva spôsoby

 

Leto a letné prázdniny sú spojené so zábavou, bezstarostnosťou, festivalmi i obecnými slávnosťami a oddychom. V našom orchestri tomu samozrejme nie je inak. Naberáme sily do ďalšieho, snáď ešte úspešnejšieho, školského a hudobne vyťaženého roka. Kým sme sa však s chuťou vrhli do spomínaných letných činností, zúčastnili sme sa dvoch akcií v jeden deň. Bolo to hneď v prvú prázdninovú sobotu, 2. júla.

            Prvý koncert sa odohral v Hornom Ohaji na festivale Farmfest, kde sa okrem nás predstavili aj ďalšie kapely z nitrianskeho kraja a okolia. Počasie nás obdarilo krásnym slnečným dňom, no pre mnohých z nás by bolo asi vhodnejšie, keby je tých slnečných lúčov o niečo menej. Veď aj dobrého veľa škodí. To mohol byť aj hlavný dôvod, prečo sme, ako sa zvykne hovoriť, hrali „presilovku“. Napriek tomu sme sa tešili pozitívnemu ohlasu od poslucháčov i zvukárov. Premiéru tu mala nová zmes skladieb od Karla Gotta s názvom Božský Kája. Práve tá si spolu s naším obľúbeným ElánomMekky medleynom získali najväčší aplaus. Pochvalu si zaslúžia i naši sólisti trubkári i pozaunisti spolu s dirigentom aj saxofonistom Martinom Meliškom, ktorí svoje hudobné, a dovolím si tvrdiť, že aj umelecké, výkony zvládli bravúrne. Plní nadšenia, radosti, spokojnosti z dobre odohratého koncertu sme sa vydali v ústrety našej ďalšej zastávke ‒ Dolnému Ohaju.

            Už pri príchode nás v nadobudnutej dobrej nálade upevnilo vystúpenie mladých speváčok na javisku a nadšené potlesky publika. Kým sme sa rozkladali na pódiu a ozvučovali, moderátor vypĺňal čas naším predstavovaním. Z jeho hlasu bolo zjavné, že sám nevie, čo môže od toľkých muzikantov čakať. Ako to už býva, od dychovky očakáva každý iba „dychovkársku klasiku“ – valčík, polku, ľudovku. No naším vystúpením sme zase raz dokázali, že nie je dychovka ako dychovka. Pri známych melódiách od ABBY, Elánu, Miroslava Žbirku či Karla Gotta sa do spevu i tanca dal nejeden z publika. Odovzdali sme radosť, ktorú máme z hudby a jej interpretácie my sami. Potešili sme dušičku a nechali radosť na líčku. Odchádzali sme s úsmevom na perách a dobrým pocitom.

Práve pre tieto momenty radosti a naplnenia sa oplatí robiť to, čo robíme. Obzvlášť, ak to robíte s láskou v srdciach tak, ako to robíme my, členovia Bánovčanky.

Najbližšie vystúpenia

18.2.2017 o 16:00
Obecná zabíjačka
Dvory nad Žitavou
29.4.2017
Koncert
Komárno
30.4.2017 o 17:00
Predvečer 1.mája
Šurany
16.6.2017 až 18.6.2017
Súťaž
Rybnik, Poľsko